WYCIECZKA NA UKRAINĘ: Szlakiem Twierdz Kresowych

Od: Do Cena:
2018-05-30 2018-06-03 1240 zł 980 zł
2018-08-15 2018-08-19 1240 zł 980 zł
2018-10-10 2018-10-14 1240 zł 980 zł

Opis:

To najkrótsza wersja obowiązkowego poznawania Kresów. Okazja do zobaczenia zapierających dech w piersiach zespołów fortyfikacyjnych, pałaców, dworów, kościołów i cerkwi. To okazja do zadumy na polach wielkich bitew, na ruinach twierdz i klasztorów, na cmentarzach i kirkutach, w stepie i w puszczy, nad jarami i rzekami. Tu poczujemy ducha naszych przodków, tu możemy zrozumieć Rzeczpospolitą Wielu Narodów, ojczyznę niegdysiejszych Kozaków – współczesnych Ukraińców, Żydów, Litwinów i przede wszystkim nas Polaków – chłopów, szlachty, magnaterii…


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:220 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 6.00 – Lublin – Chełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – ŁUCK, starówka z Zamkiem Lubarta, katedrą Św. Piotra i Pawła – DUBNO, twierdza Ostrogskich i Lubomirskich – KRZEMIENIEC, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.

Dzień 2
KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: kościół i klasztor Jezuitów, Liceum Wołyńskie, muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława – WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu Wiśniowieckich – ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – TREMBOWLA, twierdza z czasów Kazimierza Wielkiego, znana dzięki Zofii Chrzanowskiej - SKAŁA PODOLSKA, ruiny twierdzy z XIV w - KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 260 km.

Dzień 3
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu zwiedzanie: twierdza z XIV w, miasto na „wyspie” – OKOPY ŚW.TRÓJCY, forteca zbudowana w czasach, gdy Podole należało do Turcji – CHOCIM, twierdza i pola dwóch wielkich XVII w. bitew – KAMIENIEC PODOLSKI, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 140 km.

Dzień 4
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu wyjazd – JAZŁOWIEC, ruiny zamku, pałac Poniatowskich, obecna siedziba zakonu Niepokalanek – BUCZACZ, ratusz, kościół – PODHAJCE, ruiny kościoła – BRZEŻANY, zamek – twierdza Sieniawskich, kościół – Rohatyn – ŚWIRZ, zamek z XVI wieku, własność Bora Komorowskiego do 1939 r. – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach miasta, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 330 km.
(zobacz również nasze wycieczki do Lwowa)

Dzień 5
LWÓW, po śniadaniu wyjazd - ŻÓŁKIEW zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – WARSZAWA. Przejazd ok. 400 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług miejscowych przewodników oraz zestawu słuchawkowego Tour-Guide (płatne pilotowi) - ok. 35 euro
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 80
 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 1800 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • min. liczba uczestników - 25 os. Podobne programy:
 • WYCIECZKA DO LWOWA – Lwów i Złota Podkowa
  5 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Krzemieniec i Lwów
  5 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Szlakiem Ogniem i Meczem
  8 dniowa, autokarowa.

  Warto wiedzieć:
  Waluta
  Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, proponujemy też zabrać euro lub dolary i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywnie. Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio